mail@8dim-lamias.fth.sch.gr 22310 26312

Πρόγραμμα ανταλλαγής καρτών

Χριστουγεννιάτικες κάρτες ετοίμασαν οι μαθητές και οι μαθήτριες στο σχολείο μας. Κάποιες θα στολίσουν τις τάξεις και άλλες θα τις κρύψουμε καλά και θα είναι το γλυκό δωράκι των παιδιών στα μέλη της οικογένειάς τους, για τις γιορτές που έρχονται.

Για δυο όμως τμήματα του σχολείου η κατασκευή της κάρτας είχε τελείως διαφορετική σημασία. Οι μαθητές των Ε3΄ και Γ1΄ τμημάτων, με τις εκπαιδευτικούς της Αγγλικής Γλώσσας, με πολύ κέφι και φαντασία, κατασκεύασαν κάρτες που ταξίδεψαν  στο Βιετνάμ, στην Ιταλία και στην Μολδαβία καθώς τα παιδιά συμμετείχαν  σε πρόγραμμα ανταλλαγής καρτών με μαθητές των τριών χωρών.

Τα παιδιά απόλαυσαν την δημιουργική φάση κατασκευής της προσωπικής τους κάρτας και χάρηκαν πολύ όταν παρέλαβαν τις κάρτες από τις άλλες χώρες!