mail@8dim-lamias.fth.sch.gr 22310 26312

Εγγραφές μαθητών στην Α΄ Τάξη

Οι εγγραφές των μαθητών θα πραγματοποιηθούν από  1 έως 20 Μαρτίου 2022, κατά τις εργάσιμες ημέρες και ώρες 9:00 – 12:30(Κατά τη σχολική χρονιά 2022-2023 στην Α΄΄ Τάξη του Δημοτικού Σχολείου θα φοιτήσουν οι μαθητές που γεννήθηκαν από 1-1-2016 έως 31-12-2016).

ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ

α. Αποδεικτικό στοιχείο (π.χ. λογαριασμός ΔΕΗ, κινητής τηλεφωνίας ή άλλης ΔΕΚΟ, μισθωτήριο οικίας, κλπ) από το οποίο, κατά την κρίση του Διευθυντή του σχολείου, προκύπτει η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή.

β. Βιβλιάριο Υγείας του Παιδιού, ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.

γ. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.)

ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΗ: η συμπλήρωση του Α.Δ.Υ.Μ. μπορεί να γίνει δωρεάν (κατόπιν ραντεβού) από την/τον παιδίατρο της Τοπικής Μονάδας Υγείας (ΤΟ.Μ.Υ.) Παπαβασιλείου Δήμου 6 & Χαλμούκου (Τηλέφωνο: 2231038063).

δ. Βεβαίωση φοίτησης του μαθητή από Νηπιαγωγείο.

(Χορηγείται από το Νηπιαγωγείο που φοιτά ο μαθητής/τρια)

ε. Αίτηση – Υπεύθυνη Δήλωση   (χορηγείται από το σχολείο)

(Για την εγγραφή των μαθητών δεν απαιτείται η προσκόμιση του Πιστοποιητικού Γέννησης)

Για την προστασία όλων από τον κίνδυνο της διασποράς του κορωνοϊού Covid 19, η προσέλευση των γονέων-κηδεμόνων στο σχολείο για την εγγραφή θα γίνεται ύστερα από τηλεφωνική επικοινωνία στο 2231026312.

Η χρήση μάσκας είναι υποχρεωτική.

Η είσοδος των γονέων/κηδεμόνων στο σχολείο θα γίνεται από την Δυτική πόρτα.

ΤΑ ΕΝΤΥΠΑ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΟΥ Δ/ΝΤΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ.

ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΧΟΛΕΙΟΥ:  2231026312