mail@8dim-lamias.fth.sch.gr 22310 26312

Έναρξη Σχολικού Έτους 2021-2022

Σας κάνουμε γνωστό ότι ο αγιασμός θα τελεστεί τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου 2021  στις 8:45 π.μ. χωρίς την παρουσία γονέων και κηδεμόνων στον προαύλιο χώρο του σχολείου μας.

Οι μαθητές θα προσέρχονται στο χώρο του σχολείου από 8:30 – 8:40 π.μ. επιδεικνύοντας δήλωση αρνητικού αυτοδιαγνωστικού τεστ (self test), φορώντας μάσκες και θα κατευθύνονται στην αίθουσά τους εκτός από τους μαθητές της Α΄ τάξης.

Οι μαθητές της Α΄ τάξης θα παραμείνουν στην αυλή του σχολείου με τους γονείς/κηδεμόνες τους τηρώντας τις αποστάσεις και φορώντας μάσκες κατά τη διάρκεια της τελετής του αγιασμού.

Τα βιβλία θα διανεμηθούν σε όλους τους μαθητές την επόμενη μέρα (14/9/2021) που θα έχουν μαζί τους τις τσάντες τους.

Από την Τρίτη 14/9/2021 οι μαθητές όλων των τάξεων θα σχολάνε στις 13:15 εκτός από τους μαθητές της Α΄ τάξης.

Το ολοήμερο πρόγραμμα του σχολείου θα ξεκινήσει από την Τετάρτη 15/9/2021. Όλοι οι μαθητές του ολοημέρου θα σχολάνε στις 15:00. (θα ακολουθήσει σχετικό ενημερωτικό για τους μαθητές που φοιτούν στο  ολοήμερο πρόγραμμα).

Κάθε Τρίτη και Παρασκευή οι μαθητές/τριες  θα προσέρχονται στο σχολείο με δήλωση αρνητικού αυτοδιαγνωστικού τεστ  (self test) το οποίο θα πραγματοποιείται έως και 24 ώρες πριν από την προσέλευσή τους στο σχολείο.

Οι γονείς/κηδεμόνες μπορούν να προμηθεύονται μέχρι την Παρασκευή 17 Σεπτεμβρίου έξι (6) δωρεάν αυτοδιαγνωστικά τεστ (self test) από τα φαρμακεία, προκειμένου να καλύψουν τις ανάγκες ελέγχου των τριών επόμενων εβδομάδων (από 13/9 έως 3/10).

*ΩΡΑ ΑΠΟΧΩΡΗΣΗΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΟΥ ΑΓΙΑΣΜΟΥ: 9:45 π.μ.

«ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ, ΜΕ ΥΓΕΙΑ»